Relacja ze spotkania opłatkowego

W dniu 11 stycznia 2020 r., kolejny raz spotkaliśmy się Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny we Wrocławiu, na corocznym Opłatku, z udziałem księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Tegoroczne spotkanie miało swój szczególny klimat, gdyż było piętnastym - a więc jubileuszowym - rozpoczęciem Nowego Roku wrocławskiej Wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich z udziałem dostojnego Gościa. Centralnym wydarzeniem spotkania była Msza święta, w której - jak co roku - przewodniczył Bp. Andrzej Siemieniewski w asyście o. Mirosława Salamońskiego OCD. W homilii ksiądz Biskup, nawiązując do tekstu Pisma Świętego o nauczaniu Pana Jezusa o Królestwie Bożym, do którego ostatecznie zdążamy wskazał, że może być ono naszym udziałem już teraz - tutaj na ziemi. Aby tego doświadczyć potrzebne jest pragnienie bycia blisko Pana Boga, blisko Świętej Rodziny. A właśnie członkowie wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich, podążając za jego duchowością, chcą być blisko Świętej Rodziny i przez to mają wielką szansę już teraz doświadczać Królestwa Bożego. W osobistej refleksji ksiądz Biskup - nawiązując do wspomnianego jubileuszu - wyraził przekonanie, że Pan Bóg już od pierwszego spotkania w 2006 roku rozpoczął wobec Niego plan głębszego wniknięcia w Ruch, zwieńczony w 2010 r. powierzeniem odpowiedzialnej funkcji Delegata Episkopatu Polski ds. Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Na zakończenie Eucharystii specjalne błogosławieństwo i życzenia otrzymali: Ewa i Jarosław Teklińscy z okazji 35-lecia małżeństwa.

Po zakończeniu uroczystej Mszy św. spotkaliśmy się w sali kominkowej Duszpasterstwa, aby łamiąc się opłatkiem złożyć sobie życzenia, cieszyć się wzajemną obecnością i, pozostając w świątecznym klimacie, śpiewać piękne polskie kolędy. Nie zabrakło również reminiscencji dotyczących ogólnopolskiego spotkania z okazji inauguracji roku formacyjnego, które przeżywaliśmy we Wrocławiu we wrześniu ubiegłego roku.

Zapraszamy do wysłuchania homilii bp. Andrzeja Siemieniewskiego:

 

Copyright © 2013 Ruch Rodzin Nazaretańskich, Wrocław

Informacje | Aktualności | RRN w Polsce | Kontakt